Bilety WSZYSTKIE BARWY WIOLONCZELI - Gorzów Wielkopolski, 05 czerwca 19:00

Bilety na WSZYSTKIE BARWY WIOLONCZELI

Adres wydarzenia :

Filharmonia Gorzowska
Dziewięciu Muz 10
Gorzów Wielkopolski

Piątek 05 czerwca 19:00
Sprzedaż online kończy się : 05-06-2020 19:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Koncert kwintetu wiolonczelowego to rzadka okazja, by posłuchać wiolonczeli w tak różnych odsłonach. Po jednej stronie – Johann Sebastian Bach, po drugiej – Grażyna Bacewicz, a pomiędzy muzyka XIX i pierwszej połowy XX wieku.
Nowatorskim spojrzeniem na wiolonczelę zaskakuje przede wszystkim Kwartet na 4 wiolonczele (1963) Grażyny Bacewicz. Kompozytorka konstruuje swój utwór z szeregu płaszczyzn dźwiękowych ulegających ciągłym i nieprzewidywalnym zmianom; wykorzystuje również wiele eksperymentalnych rozwiązań artykulacyjnych. W ten sposób, burząc utarte schematy, odkrywa nowe brzmienia.
Suita op. 16 (1876) czeskiego wirtuoza wiolonczeli, wybitnego nauczyciela i twórcy znakomitych kompozycji wiolonczelowych Davida Poppera ujmuje przede wszystkim różnorodnością ekspresji – od szalonej, błyskotliwej wirtuozerii po liryczną i melancholijną kantylenę. Zaś klasyczne brzmienie wiolonczeli odnajdziemy w kompozycji znakomitego niemieckiego wiolonczelisty – Augusta Nölcka, piszącego w romantycznym stylu wielkich niemieckich mistrzów – Brahmsa, Schumanna i Mendelssohna.
Muzycy sięgną też po opracowania utworów kompozytorów rosyjskich. Z repertuaru Siergieja Rachmaninowa wykonają burzliwą i poetycką zarazem pierwszą etiudę z fortepianowego cyklu koncertowego Études-Tableaux op. 39 (1916-17) oraz nostalgicznego Walca z II Suity jazzowej (1938) Dmitrija Szostakowicza, będącego głównym motywem ścieżki dźwiękowej filmu Stanleya Kubricka Oczy szeroko zamknięte.
Chaconne – ostatnia i najdłuższa część II Partity d-moll (1720), zaliczana do najbardziej imponujących utworów z repertuaru na skrzypce solo, zbliży nas do tajemnicy geniuszu wielkiego kantora z Lipska. Bogactwo i wirtuozeria kompozycji idealnie łączy się tu z absolutem muzyki oraz przenikającym cały utwór duchem głębokiej wiary.
 
Kwintet wiolonczelowy:
Agnieszka Lasek / wiolonczela
Natalia Makuch / wiolonczela
Katarzyna Olejnik / wiolonczela
Piotr Więcław / wiolonczela
Katarzyna Winkiewicz / wiolonczela
 
PROGRAM:
GRAŻYNA BACEWICZ (1909-1969)
Kwartet na 4 wiolonczele
DAVID POPPER (1843-1913)
Suita op. 16 w opracowaniu na 4 wiolonczele 
AUGUST NÖLCK (1862-1928)
Capricietto op. 116/7 
SIERGIEJ RACHMANINOW (1873-1943)
Études-Tableaux op. 39 nr 1 
DMITRIJ SZOSTAKOWICZ (1906-1975)
Walc z Suity jazzowej nr 2 
JOHANN SEBASTIAN BACH (1685-1750)
Chaconne z II Partity d-moll BWV 1004 w opracowaniu na 4 wiolonczele
 
BILETY:
25 zł
20 zł z KARTĄ SENIORA

 

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka DialCom24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kanclerskiej 15, 60-327 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.
W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN