Bilety KLASYCZNIE I PO WIEDEŃSKU KONCERT KAMERALNY - Gorzów Wielkopolski, 22 maja 19:00

Bilety na KLASYCZNIE I PO WIEDEŃSKU KONCERT KAMERALNY

Adres wydarzenia :

Filharmonia Gorzowska
Dziewięciu Muz 10
Gorzów Wielkopolski

Piątek 22 maja 19:00
Sprzedaż online kończy się : 22-05-2020 19:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Tym razem podczas koncertu kameralnego filharmonicy gorzowscy muzykować będą w tradycyjnym kwartecie smyczkowym oraz w wyjątkowym kwintecie – z fagotem w roli głównej.
Zaczniemy klasycznie i po wiedeńsku – od Mozartowskiego hołdu złożonemu Josephowi Haydnowi. Kwartet smyczkowy G-dur (1782) nazywany „Wiosennym” to pierwszy z zestawu sześciu kwartetów smyczkowych napisanych przez Mozarta w uznaniu nieocenionej roli Haydna w rozwoju tej formy. Po wnikliwym zapoznaniu się z twórczością starszego kolegi kompozytor doskonale wykorzystał zdobytą wiedzę w swoich kwartetach. Już w pierwszym Kwartecie G-dur, oprócz wdzięku i świeżości pojawia się głębsza myśl muzyczna, która czyni go chwilami dziełem epickim, a nawet monumentalnym. Taki Mozart – w wydaniu zupełnie serio – bardzo nam się podoba.
Następnie posłuchamy Wielkiego kwintetu na fagot i kwartet smyczkowy Antona Reichy. Ten kilkanaście lat młodszy od Mozarta kompozytor znany jest głównie ze swoich kwintetów dętych i uznawany za twórcę tego gatunku. Wśród współczesnych cieszył się przede wszystkim opinią znakomitego kontrapunkcisty i eksperymentatora. W Wielkim Kwintecie na fagot i smyczki słychać również znakomite wyczucie instrumentów. Choć fagot potraktowany tu został wirtuozowsko – jako instrument koncertujący, to towarzyszący mu kwartet smyczkowy, a zwłaszcza pierwsze skrzypce, są dla niego równorzędnymi partnerami.
 
 
WYKONAWCY:

Bartosz Baran / fagot
 
Kwartet smyczkowy Con Amabile:
Daria Krzysztoń / I skrzypce
Katarzyna Szymczyk / II skrzypce
Paweł Gaca / altówka
Agnieszka Lasek / wiolonczela

 
PROGRAM:
WOLFGANG AMADEUS MOZART (1756-1791)
Kwartet smyczkowy nr 14 G-dur K.387 „Wiosenny” 
ANTON REICHA (1770-1836)
Wielki Kwintet na fagot i kwartet smyczkowy
 

BILETY:
25 zł
20 zł z KARTĄ SENIORA
 

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.
 

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka DialCom24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kanclerskiej 15, 60-327 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.
W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN