Bilety CAŁY TEN ROMANTYZM KONCERT SYMFONICZNY - Gorzów Wielkopolski, 15 maja 19:00

Bilety na CAŁY TEN ROMANTYZM KONCERT SYMFONICZNY

Adres wydarzenia :

Filharmonia Gorzowska
Dziewięciu Muz 10
Gorzów Wielkopolski

Piątek 15 maja 19:00
Sprzedaż online kończy się : 15-05-2020 19:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Romantyzm europejski niejedno ma imię, zwłaszcza gdy słucha się dzieł takich mistrzów jak Gioacchino Rossini, Felix Mendelssohn czy Franz Schubert. Każdy z nich za pomocą indywidualnego języka kreował swoje własne muzyczne światy, budząc i pielęgnując w nich ducha epoki.
Koncert rozpocznie błyskotliwa i porywająca melodyjnością Uwertura z opery Turek we Włoszech (1814) Rossiniego – mistrza włoskiej opery oraz króla operowych uwertur. Choć trwa niespełna dziesięć minut, dzieje się w niej wyjątkowo dużo – zarówno jeśli idzie o zapowiedź akcji opery, jak i samą kompozycję. Jak większość uwertur kompozytora, również i ta wymaga mistrzowskiego przygotowania poszczególnych instrumentalistów oraz całej orkiestry, grającej chwilami w zawrotnym tempie.
Koncerty fortepianowe Mendelssohna, choć wciąż pozostają w cieniu mistrzowskiego Koncertu skrzypcowego, z pewnością nie sprawią nikomu zawodu. Pierwszy z nich – Koncert fortepianowy g-moll (1830-31) wyróżnia się lekkością i improwizacyjnym charakterem, sprawiając wrażenie łatwości wykonania. Jednocześnie, za sprawą partii solowej, jest dziełem efektownym i wirtuozowskim, jak na romantyczny koncert przystało. W ogniwach skrajnych zachwyca błyskotliwymi pasażami, zaś w części środkowej – liryzmem i śpiewnością.
Z dorobku Franza Schuberta posłuchamy IV Symfonii c-moll (1816), którą napisał w wieku lat dziewiętnastu. Już po jej ukończeniu kompozytor dodał do partytury określenie „Tragiczna”, choć powód tego nie jest do końca znany, zwłaszcza że to stworzone w epoce romantyzmu dzieło przynależy duchowo do świata klasyków. To, co tragiczne odnajdujemy głównie w wolnym wstępie utworu, zaś całej Symfonii bliżej jest do jasnego oblicza klasycyzmu wiedeńskiego niż do romantycznego żywiołu emocji.
 

WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Zygmunt Rychert / dyrygent
Elżbieta Karaś-Krasztel / fortepian
 

PROGRAM:
GIOACHINO ROSSINI (1792-1868)
Uwertura Turek w Italii
FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY (1809-1868)
Koncert fortepianowy g-moll op. 25 
FRANZ SCHUBERT (1797-1828)
IV Symfonia c-moll D. 417
 

BILETY:
45 zł normalny
38 zł ulgowy
32 zł balkon

 

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.
 

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka DialCom24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kanclerskiej 15, 60-327 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.
W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN