Bilety WIELKA MAŁA MUZYKA KONCERT KAMERALNY - Gorzów Wielkopolski, 08 maja 19:00

Bilety na WIELKA MAŁA MUZYKA KONCERT KAMERALNY

Adres wydarzenia :

Filharmonia Gorzowska
Dziewięciu Muz 10
Gorzów Wielkopolski

Piątek 08 maja 19:00
Sprzedaż online kończy się : 08-05-2020 19:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Kolejny koncert to okazja do przypomnienia wybitnych dzieł kameralnych twórców XIX i XX wieku, również tych, którzy kojarzeni są głównie z dużymi formami orkiestrowymi. W programie znalazły się dwa duety oraz trio – wszystkie napisane na fortepian oraz pojedyncze instrumenty smyczkowe. Każdy z utworów, stawiając przed wykonawcami wysokie wymagania, czyni z nich równorzędnych partnerów w muzycznym dialogu.
Sonata wiolonczelowa g-moll (1901) w pełni dowodzi, że twórczość kameralna Sergiusza Rachmaninowa, choć skromna, w niczym nie ustępuje kunsztem jego znanym i cenionym utworom symfonicznym czy fortepianowym. Interesujący jest już sam dobór instrumentów – współbrzmienie wiolonczeli z fortepianem nie jest bowiem w literaturze muzycznej tak powszechne, jak na przykład fortepianu i skrzypiec. Kompozycja stanowi duże wyzwanie dla obu wykonawców; partia fortepianu, choć wykonywana w duecie, nie ustępuje trudnością i wirtuozerią wielu solowym dziełom Rachmaninowa. Całość najwybitniejszego dzieła kameralnego rosyjskiego twórcy przenika romantyczno-mistyczny klimat oraz wielka uczuciowość.
Kameralnym arcydziełem jest także Sonata A-dur Césara Francka (1866) uznawana za jedną z najlepszych sonat na skrzypce i fortepian, jakie kiedykolwiek napisano. Powstała z fascynacji grą Eugène’a Ysaÿe’a i jemu została zadedykowana. Od momentu prawykonania jej przez wybitnego belgijskiego skrzypka, nieodmiennie zachwyca konstrukcją, głębią harmonii oraz płynnością i pięknem melodii.
W programie koncertu znalazło się również Trio fortepianowe fis-moll ormiańskiego kompozytora ubiegłego wieku Arno Babadżaniana, który w swej twórczości połączył nowoczesne trendy muzyczne z tradycyjną muzyką ormiańską.
 
 
Trio fortepianowe:
Ekatarina Matokh / fortepian
Agnieszka Wenda / skrzypce
Katarzyna Winkiewicz / wiolonczela
 
PROGRAM:
SIERGIEJ RACHMANINOW (1873-1943)
Sonata na wiolonczele i fortepian g-moll op. 19 
CÉSAR FRANCK (1822-1890)
Sonata na skrzypce i fortepian A-dur 
ARNO BABADŻANIAN (1921-1983)
Trio fortepianowe fis-moll
 

BILETY:
25 zł
20 zł z KARTĄ SENIORA
 

 

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.
 

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka DialCom24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kanclerskiej 15, 60-327 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.
W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN