Bilety POCZTÓWKA Z HISZPANII KONCERT SYMFONICZNY - Gorzów Wielkopolski, 24 kwietnia 19:00

Bilety na POCZTÓWKA Z HISZPANII KONCERT SYMFONICZNY

Adres wydarzenia :

Filharmonia Gorzowska
Dziewięciu Muz 10
Gorzów Wielkopolski

Piątek 24 kwietnia 19:00
Sprzedaż online kończy się : 24-04-2020 19:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Podczas tego koncertu za sprawą muzyki będzie bardzo ciepło i wiosennie. Zaczniemy od jednego z najpiękniejszych wiedeńskich walców, następnie posłuchamy urzekającego południowymi melodiami i rytmami españoladas, by wreszcie cieszyć ucho pogodnym, romantycznym brzmieniem symfonii.
Piękny i śpiewny walc Odgłosy wiosny (1882) pochodzi z bogatego dorobku Johanna Straussa syna i pośród ponad stu osiemdziesięciu napisanych przez niego walców uznawany jest za małe arcydzieło. Tym razem słynnego wiedeńskiego walca posłuchamy jednak wiosną, nie zaś jak dyktuje koncertowa tradycja – w karnawale.
Południowym temperamentem tętnić będzie Symfonia hiszpańska (1875) francuskiego kompozytora Édouarda Lalo. Dzieło zachwyca iberyjskim kolorytem i typową dla południowoeuropejskiego folkloru żywiołowością ujętą w ramy solidnego, późnoromantycznego stylu. Napisanie Symfonii zbiegło się z panującą w XIX wieku modą na „hiszpańszczyznę”, w tym na muzykę Półwyspu Iberyjskiego. Objawiało się to powszechną chęcią pisania utworów w „stylu hiszpańskim” zwanych españoladas. Poziom ich bywał różny, choć zdarzały się wśród nich dzieła wybitne. Do tych najbardziej udanych należy Symfonia hiszpańska Lalo przeznaczona na solowe skrzypce z orkiestrą, dająca możliwości wirtuozowskiego popisu zarówno soliście, jak i zespołowi.
Wiosenny repertuar dopełni I Symfonia B-dur (1841) Roberta Schumanna, napisana niedługo po ślubie z ukochaną Klarą, w najszczęśliwszym okresie życia kompozytora. To również jego debiut jako twórcy muzyki symfonicznej. Szczęście osobiste i dobra passa zawodowa wyraźnie wpłynęły na nastrój całego dzieła, przynosząc uśmiech, radość, marzycielski spokój oraz budząc wewnętrznego ducha walki, którą wieńczy symboliczne wiosenne zwycięstwo.
 

WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Czesław Grabowski / dyrygent
Roksana Kwaśnikowska / skrzypce
 
PROGRAM
JOHANN STRAUSS II (1825-1899)
Odgłosy wiosny 
ÉDOUARD LALO (1823-1892)
Symfonia hiszpańska d-moll op. 21 
ROBERT SCHUMANN (1810-1856)
I symfonia B-dur op. 38 „Wiosenna”
 
BILETY:
45 zł normalny
38 zł ulgowy
32 zł balkon
 


-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.
 

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka DialCom24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kanclerskiej 15, 60-327 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.
W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN