Bilety MUZYKA DAWNA KAMERALNIE SZTUKA FUGI BACHA - Gorzów Wielkopolski, 17 kwietnia 19:00

Bilety na MUZYKA DAWNA KAMERALNIE SZTUKA FUGI BACHA

Adres wydarzenia :

Filharmonia Gorzowska
Dziewięciu Muz 10
Gorzów Wielkopolski

Piątek 17 kwietnia 19:00
Sprzedaż online kończy się : 17-04-2020 19:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Przed nami spotkanie z jednym z ostatnich, a przy tym najwspanialszych dzieł Johanna Sebastiana Bacha – Die Kunst der Fuge (1742, Sztuka Fugi). Ta arcymistrzowska kompozycja każdorazowo wprowadza w zachwyt i ukazuje nieprawdopodobny geniusz niemieckiego twórcy. Treść Sztuki Fugi podporządkowana jest całkowicie formie polifonicznej, którą lipski kantor rozbiera na czynniki pierwsze. Rozgryza ją, jakby chciał złamać tajemny szyfr i pozbawiając ją wszelkiej tajemnicy, dotrzeć do jądra rzeczy. W kolejnych fugach jeden temat muzyczny poddawany jest modyfikacjom przy wykorzystaniu wszystkich znanych Bachowi zasad polifonii – zostaje odwrócony, rozciągnięty, nałożony na siebie i połączony w najróżniejszych zestawieniach; podobne zabiegi pojawiają się we wszystkich głosach. Stworzenie arcydzieła wszech czasów na bazie jednego tematu i kilku linii melodycznych, bez podania składu zespołu i wpływu na jego brzmienie – to postawa godna największego mistrza i absolutna esencja istoty muzyki. Wielkość Sztuki Fugi polega bowiem na tym, że obojętnie jak jest wykonywana – na klawesynie, organach, fortepianie, w kwartecie smyczkowym czy przez orkiestrę, zawsze brzmi tak samo fascynująco i zawsze dociera do samego sedna muzyki. Tak, jak chciał tego Bach.
Koncert wzbogacony będzie o wykład poświęcony muzyce dawnego Landsbergu. Chcąc rzucić światło na muzyczną przeszłość naszych ziem, zaprosiliśmy do współpracy gorzowskiego regionalistę Roberta Piotrowskiego, który przedstawi wyniki zleconego przez Filharmonię nietypowego śledztwa, sięgającego nawet bardzo zamierzchłych czasów.
 
 
WYKONAWCY:
Ekaterina Matokh / fortepian
 
Kwartet smyczkowy im. Henryka Mikołaja Góreckiego:
Maciej Grygiel / skrzypce
Łukasz Jaros / skrzypce
Joanna Głąb / altówka
Piotr Więcław / wiolonczela 
Robert Piotrowski / słowo 
 
PROGRAM:
JOHANN SEBASTIAN BACH (1685-1750)
Die Kunst der Fuge BWV 1080
 
BILETY:
25 zł
20 zł z KARTĄ SENIORA
 
 
-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka DialCom24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kanclerskiej 15, 60-327 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.
W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN