Bilety STABAT MATER ROSSINIEGO KONCERT ORATORYJNY - Gorzów Wielkopolski, 03 kwietnia 19:00

Bilety na STABAT MATER ROSSINIEGO KONCERT ORATORYJNY

Adres wydarzenia :

Filharmonia Gorzowska
Dziewięciu Muz 10
Gorzów Wielkopolski

Piątek 03 kwietnia 19:00
Sprzedaż online kończy się : 03-04-2020 19:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Średniowieczna sekwencja stabat mater, która poza wymiarem religijnym posiada też głęboki sens uniwersalny, była i jest niewyczerpanym źródłem inspiracji dla artystów i twórców. Jednym z kompozytorów, który podjął się interpretacji tej sekwencji, był mistrz włoskiej opery oraz miłośnik bel canto – Gioacchino Rossini. Za sprawą jego indywidualnego stylu prastary tekst o cierpieniu Maryi pod krzyżem na Golgocie zyskał osobliwą jak na dzieło pasyjne oprawę muzyczną, łączącą urzekającą śpiewność z dramatyczną, teatralną ekspresją. Umieszczenie w nim popisowych arii, ansambli i chórów potwierdza tylko, że dla Rossiniego najważniejszą rzeczą, niezależnie od podejmowanego gatunku, było piękno śpiewu. Rossiniowski styl przejawia się również w barwnej orkiestracji, melodyjności oraz niekiedy w dość skocznych jak na religijne dzieło rytmach.
Powstawaniu kompozycji towarzyszyła dość sensacyjna aura, związana z procesem o prawa do wydania dzieła, która sprawiła, że stało się ono sławne jeszcze zanim zostało wykonane. Sama premiera pełnej wersji Stabat Mater (1842) również obfitowała w emocje, wzbudzając wielki zachwyt publiczności, a jednocześnie – falę krytyki, m.in. ze strony Richarda Wagnera, którego raziła nieprzystająca do wymowy tekstu operowość dzieła. Dziś jednak, gdy słuchamy i podziwiamy jego melodyjne piękno, nie mamy wątpliwości, że muzyka mistrza z Pesaro nie była wyłączenie sezonową modą.
 
WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jacek Kraszewski / dyrygent
Romana Jakubowska Handke / sopran
Urszula Kryger / mezzosopran
Rafał Bartmiński / tenor
Jacek Ozimkowski / bas 
Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie
Szymon Wyrzykowski / przygotowanie chóru
 
PROGRAM: 
GIOACHINO ROSSINI (1792-1868)
Stabat Mater
 
BILETY:
60 zł normalny
50 zł ulgowy
40 zł balkon
 
-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.
 

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka DialCom24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kanclerskiej 15, 60-327 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.
W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN