Bilety WŁASNY PUNKT SŁYSZENIA KONCERT KAMERALNY - Gorzów Wielkopolski, 13 marca 19:00

Bilety na WŁASNY PUNKT SŁYSZENIA KONCERT KAMERALNY

Adres wydarzenia :

Filharmonia Gorzowska
Dziewięciu Muz 10
Gorzów Wielkopolski

Piątek 13 marca 19:00
Sprzedaż online kończy się : 13-03-2020 19:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Tym razem zapraszamy na spotkanie z kameralistyką wymagającą sporej dozy indywidualnej wrażliwości. Muzycy zagrają bowiem w trio oraz duetach, a więc w formacjach dających możliwość bycia jednocześnie kameralistą i solistą. Dzięki doborowi repertuaru i jego różnorodności każdy z instrumentów będzie miał spore pole do popisu.
Z kręgu polskiej muzyki współczesnej posłuchamy kompozycji dwóch wielkich twórców – Krzysztofa Pendereckiego oraz Witolda Lutosławskiego. Trio na skrzypce, altówkę i wiolonczelę (1991) to utwór fascynujący i hipnotyzujący dynamizmem, ekspresją i sugestywnością. Jego siłę tworzą przeciwieństwa harmonii, tempa i nastroju. Brzmienia bardzo gwałtowne, dysonansowe i ostre współistnieją tu z przejmującymi kantylenami oraz tajemniczymi, onirycznymi dialogami skrzypiec, altówki i wiolonczeli. Pomysłowością i energią zaskakuje również Witold Lutosławski w Bukolikach (1952). Melodie kurpiowskie ze zbiorów księdza Władysława Skierkowskiego, które były inspiracją do napisania quasi-ludowych miniatur, kompozytor potraktował bardzo indywidualnie. Częściom nieparzystym nadał taneczne tempo, rytmiczną witalność i nieco surowe brzmienie; części wolne wyróżniają się oryginalnymi, lekko impresjonistycznymi harmoniami i nostalgiczną aurą.
Dopełnieniem programu będzie pełen napięć, a zarazem melancholijny duet na skrzypce i altówkę francuskiego twórcy Arthura Honeggera, a także wirtuozowska Passacaglia norweskiego kompozytora i skrzypka Johana Halvorsena będąca transkrypcją finałowej części Suity klawesynowej g-moll Händla.
 
Trio smyczkowe:
Weronika Janik / skrzypce
Wiktor Rudzik / altówka
Katarzyna Olejnik / wiolonczela 
 
PROGRAM:
KRZYSZTOF PENDERECKI (*1933)
Trio na skrzypce, altówkę i wiolonczelę 
WITOLD LUTOSŁAWSKI (1913-1994)
Bukoliki na altówkę i wiolonczelę 
ARTHUR HONEGGER (1892-1955)
Duo na skrzypce i wiolonczelę 
JOHAN HALVORSEN (1864-1935)
Passacaglia na skrzypce i wiolonczelę
 

BILETY:
25 zł
20 zł z KARTĄ SENIORA
 

-------------------------------------
Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka DialCom24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kanclerskiej 15, 60-327 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.
W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN