Bilety #BEETHOVEN KONCERT SYMFONICZNY - Gorzów Wielkopolski, 06 marca 19:00

Bilety na #BEETHOVEN KONCERT SYMFONICZNY

Adres wydarzenia :

Filharmonia Gorzowska
Dziewięciu Muz 10
Gorzów Wielkopolski

Piątek 06 marca 19:00
Sprzedaż online kończy się : 06-03-2020 19:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Ludwig van Beethoven – odkrywca nowych światów, geniusz, wizjoner. Swoją muzyką stawił sobie pomnik trwalszy niż ze spiżu. Swoim charakterem zraził niejednego, w tym wielkich tego świata. Swoją niezależnością i twórczą wolnością fascynował największych cyników, z Gombrowiczem na czele. Powadzony z losem, milowymi krokami wyprzedzał teraźniejszość; nigdy nic nie udawał, tworząc muzykę szczerą, czystą i mądrą.
W napisanej do dramatu Heinricha Josepha von Collina Uwerturze koncertowej „Coriolan” (1807) Beethoven, będąc pod wrażeniem legendy tytułowego rzymskiego wodza, zaklął prawdziwie romantyczne emocje. W przejmujący sposób przedstawił tragiczny konflikt wewnętrzny bohatera, który targany z jednej strony uczuciem zranionej dumy, z drugiej – miłością do ojczyzny, przezwycięża egoistyczne pobudki i wygrywa moralnie, ginąc jednak z rąk oszukanego wroga.
Fantazja c-moll op. 80 (1808) to – eksperymentalne jak na epokę Beethovena oraz unikatowe w całej literaturze muzycznej – połączenie koncertu z kantatą. Napisany na fortepian, chór i orkiestrę utwór oddaje odwagę, niezależność i dynamizm stylu kompozytora. Połączenie w jednym dziele trzech „organizmów dźwiękowych” przynosi nowe i oryginalne efekty brzmieniowe. Szczególnie piękne są fragmenty, gdy z popisowej gry pianisty z orkiestrą wyłania się natchniony śpiew chóru. W głównym temacie Fantazji odnajdziemy też wyraźne podobieństwa z melodią Ody do radości z finału IX Symfonii.
Zwieńczeniem programu będzie nazwana przez Wagnera „apoteozą tańca” VII Symfonia (1811-1812), która jest jednym z najpogodniejszych dzieł Beethovena. Aż niewiarygodne, że to radosne, wartkie i roztańczone dzieło wyszło spod ręki głuchego już wówczas Mistrza.
 
WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Piotr Sułkowski / dyrygent
Paweł Kowalski / fortepian 
Chór Kameralny Akademii Sztuki w Szczecinie
Barbara Halec / przygotowanie chóru 

PROGRAM:
LUDWIG VAN BEETHOVEN (1770-1827)
Uwertura Coriolan op. 62
Fantazja c-moll op. 80
Symfonia nr 7 op. 92
 

BILETY:
45 zł normalny
38 zł ulgowy
32 zł balkon

 
-------------------------------------
Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka DialCom24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kanclerskiej 15, 60-327 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.
W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN