Bilety POEZJE I ROMANSE KONCERT WALENTYNKOWY - Gorzów Wielkopolski, 14 lutego 19:00

Bilety na POEZJE I ROMANSE KONCERT WALENTYNKOWY

Adres wydarzenia :

Filharmonia Gorzowska
Dziewięciu Muz 10
Gorzów Wielkopolski

Piątek 14 lutego 19:00
Sprzedaż online kończy się : 14-02-2020 19:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Muzyczne walentynki pełne będą wrażeń i emocji – zarówno za sprawą pięknej i różnorodnej muzyki, jak i instrumentu solowego. Tego wieczoru będzie nim kojarzona z łagodnym, anielskim brzmieniem harfa. Posłuchamy również mieniącej się nastrojami muzyki symfonicznej.
Romantyczne Preludia (1854) Ferenca Liszta to najbardziej znany poemat symfoniczny tego kompozytora. Tytułem nawiązują do Les Préludes – medytacji za zbioru Méditations poétiques Alphonse’a de Lamartine’a. Sugestywna muzyka nie ilustruje jednak dosłownie poetyckich strof; jest raczej muzyczną refleksją odbijającą obecne w wierszach nastroje i odczucia.
Athos Concerto na harfę i orkiestrę (2008) Mikołaja Hertla to utwór inspirowany pobytem kompozytora w Grecji – jej naturą, kulturą, historią, a przede wszystkim tytułową Świętą Górą Athos. Zgodnie z dawnymi wierzeniami, mającymi źródło w starożytnej tradycji greckiej, było to miejsce wybrane przez Boga. Kompozycja jest bardzo energetyczna i słoneczna oraz znakomicie oddaje koloryt Grecji i klimat Morza Śródziemnego, co podkreśla piękna i wyrazista partia harfy. Harfa zachwyca również w Danse sacrée et danse profane (1904) Claude’a
Debussy’ego. Subtelne, dalekowschodnie brzmienie tej impresjonistycznej kompozycji sprawia, że muzyka balansuje tu na granicy realnego i nieuchwytnego.
 
Doskonałym dopełnieniem walentynkowego programu będą pełne hiszpańskiego temperamentu i tragicznych miłosnych namiętności suity z opery Carmen (1885/1887) Georges’a Bizeta.
 
WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jacek Kraszewski / dyrygent
Anna Sikorzak-Olek / harfa
 
PROGRAM: 
FERENZ LISZT (1811-1886)Preludia – poemat symfoniczny 
MIKOŁAJ HERTEL (*1948)Athos concerto – koncert na harfę i orkiestrę 
CLAUDE DEBUSSY (1862-1918)Danse sacrée et danse profane na harfę i orkiestrę 
GEORGES BIZET (1838-1875)Carmen – suita nr 1 i nr 2
 
BILETY:
45 zł normalny
38 zł ulgowy
32 zł balkon
 

-------------------------------------
Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka DialCom24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kanclerskiej 15, 60-327 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.
W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN