Bilety MUZYKA DAWNA KAMERALNIE WIOLINOWE OBLICZE BAROKU II - Gorzów Wielkopolski, 07 lutego 19:00

Bilety na MUZYKA DAWNA KAMERALNIE WIOLINOWE OBLICZE BAROKU II

Adres wydarzenia :

Filharmonia Gorzowska
Dziewięciu Muz 10
Gorzów Wielkopolski

Piątek 07 lutego 19:00
Sprzedaż online kończy się : 07-02-2020 19:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Wiolinowe oblicze baroku spoglądać będzie na nas okiem wielkich mistrzów – Antonia Vivaldiego, Johanna Sebastiana Bacha i Georga Friedricha Händla. Zabrzmi również muzyka mniej znanego Giovanniego Sammartiniego.
Koncerty z cyklu La Stravaganza (1714) są kwintesencją barokowego stylu „rudego księdza”. Zaskakują błyskotliwą wirtuozerią, różnorodnością charakteru oraz autentycznością
i bezpośredniością. Są również bardzo obrazowe i wyraziste kolorystycznie – gdzie trzeba – skrzą się barwami, gdzie trzeba – nabierają subtelności.
Zdobycze weneckiego twórcy na polu formy koncertowej stały się następnie źródłem dogłębnych studiów wielkiego kantora z Lipska. W Koncercie klawesynowym d-moll BWV 1052 (ok. 1738) Bach zachwyca przede wszystkim mistrzostwem instrumentalnej faktury i linii melodycznej, pozwalając delektować się wirtuozerią klawesynu od pierwszych do ostatnich taktów.
Dwie kolejne kompozycje to Sarabanda z Suity na klawesyn d-moll HWV 437 (1733) Händla oraz Sinfonia G-dur (1747?) Sammartiniego. Pierwsza jest jednym z najbardziej znanych utworów na klawesyn i jedyną sarabandą, którą kompozytor rozbudował o wariacje, a której temat w 1897 roku Johan Halvorsen zaaranżował na skrzypce i altówkę. Drugi z utworów to początki ważnego i potężnego rozdziału w muzyce – Sammartini bowiem jako pierwszy użył słowa „sinfonia” w odniesieniu do wieloczęściowych i samodzielnych utworów instrumentalnych, z których następnie w erze wielkich klasyków wyrósł gatunek symfonii klasycznej.
Koncert wzbogacony będzie o wykład poświęcony muzyce dawnego Landsbergu. Chcąc rzucić światło na muzyczną przeszłość naszych ziem, zaprosiliśmy do współpracy gorzowskiego regionalistę Roberta Piotrowskiego, który przedstawi wyniki zleconego przez Filharmonię nietypowego śledztwa, sięgającego nawet bardzo zamierzchłych czasów.
 

WYKONAWCY:
Krzysztof Garstka / klawesyn, prowadzenie zespołu
 
Kwartet smyczkowy Straordinario:
Miłosz Wieliński / I skrzypce
Agnieszka Wenda / II skrzypce
Wiktor Rudzik / altówka
Katarzyna Winkiewicz / wiolonczela 
Robert Piotrowski / słowo
 
PROGRAM:
GIOVANNI BATTISTA SAMMARTINI (ok.1700-1775)
Sinfonia G-dur  
ANTONIO VIVALDI (1678-1741)
La Stravaganza nr 8 d-moll RV 249
La Stravaganza nr 4 a-moll RV 357
JOHANN SEBASTIAN BACH (1685-1750)
Koncert na klawesyn nr 1 d-moll BWV 1052 
JOHAN HALVORSEN (1864-1935) 
/ GEORG FRIEDRICH HAENDEL (1685-1759)
Sarabanda z wariacjami w opracowaniu na kwartet i klawesyn
 
BILETY:
25 zł
20 zł z KARTĄ SENIORA
 

-------------------------------------
Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy :

?

Faktura Vat :


Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka DialCom24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kanclerskiej 15, 60-327 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.
W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN