Bilety MIĘDZY MUZYKĄ A PRZEZNACZENIEM KONCERT SYMFONICZNY - Gorzów Wielkopolski, 17 maja 19:00

Bilety na MIĘDZY MUZYKĄ A PRZEZNACZENIEM KONCERT SYMFONICZNY

Adres wydarzenia :

Filharmonia Gorzowska
Dziewięciu Muz 10
Gorzów Wielkopolski

Piątek 17 maja 19:00
Sprzedaż online kończy się : 17-05-2019 19:00

Czytaj więcej o wydarzeniu

Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jacek Rogala / dyrygent
Marcin Zdunik / wiolonczela
 
PROGRAM:
EDWARD ELGAR (1857-1934)
Koncert wiolonczelowy e-moll op. 85
 
LUDWIG VAN BEETHOVEN (1770-1827)
IV symfonia B-dur op. 60
Zapraszamy na koncert z muzyką ukochanego kompozytora Anglików sir Edwarda Elgara oraz wadzącego się z losem geniusza Ludwiga van Beethovena. Tym razem jednak to u Elgara – w jego elegijnym, a zarazem pełnym napięć Koncercie wiolonczelowym – usłyszymy całą paletę dramatycznych emocji. Utwór powstał pod wpływem przeżyć związanych z I wojną światową oraz w poczuciu gasnącej popularności kompozytora, tak bardzo uwielbianego za czasów angielskiej belle époque. Napisany zaraz po wojnie Koncert wiolonczelowy e-moll (1919) stał się swoistym świadectwem Elgarowskiego rozgoryczenia. Choć dziś należy do sztandarowych pozycji repertuarowych i największych dzieł Anglika, to jego premiera okazała się klęską. Obojętnie przyjęty przez ówczesną publiczność, wykonywany był bardzo sporadycznie. Jego sytuacji nie poprawiła nawet świetna interpretacja Pablo Casalsa. Przez długie lata zapomniany dopiero w połowie lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku – za sprawą natchnionego nagrania młodej Jacqueline du Pré – Koncert zyskał należny splendor i znalazł się w kanonie repertuaru wiolonczelowego.
Po elegijnym Elgarze zabrzmi eksplodująca radością IV Symfonia B-dur (1806) Ludwiga van Beethovena. Robert Schumann porównał ją do „smukłej Greczynki znajdującej się między dwoma nordyckimi olbrzymami”, czyli III Symfonią Es-dur „Eroiką” i V c-moll ze słynnym motywem losu. W Czwartej z poważnego mistrza symfonicznej dramaturgii Beethoven zmienia się w duchowego spadkobiercę swojego poprzednika – Józefa Haydna, zawsze pełnego optymizmu i tryskającego humorem. Dzięki temu symfonia ta różni się znacząco od swoich bohaterskich i patetycznych sąsiadek, zaskakując pogodnym nastrojem, radością, dowcipem oraz dystansem twórcy do własnych pomysłów.

Wybór rodzaju miejsca :

Wybór sekcji i miejsca

?
Wybrane miejsca nie powinny zostawiać pojedynczych wolnych miejsc!

Legenda dla miejsc:

Miejsca nieaktywne
Numer rzędu
Miejsce w koszyku
Miejsca dostępne

Podsumowanie zakupów :

?
Ilość: 0 Podsumowanie: 0.00 PLN
Wpisz kod rabatowy Błędny kod rabatowy
?

Dane klienta :

?
E-mail:
Powtórz e-mail:
Telefon :
Imię i nazwisko :
Kraj :

Opcje dostawy :

?

Forma płatności :

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka DialCom24 Sp. z o.o. (właściciel serwisu Bilety24.pl) z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kanclerskiej 15, 60-327 Poznań. Wyrażenie ww. zgody jest dobrowolne. [rozwiń]

Zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie jej odwołania, co nie będzie mieć wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej cofnięciem. Mam świadomość, że moje dane osobowe nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy ani organizacjom międzynarodowym, jak również, że moje dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w celu określenia profilu osobowego. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania moich danych osobowych znajdują się tutaj.

Klikając kupuję i płacę zgadzam się na udostępnienie powyższych danych osobowych Organizatorowi w celu uczestnictwa w wydarzeniu, wystawienia faktury i obsługi reklamacji związanej z wydarzeniem.
W celu uregulowania płatności zostaniesz przeniesiony do systemu Przelewy24. WAŻNE! Po wybraniu przycisku "kupuję i płacę" nasz serwis będzie oczekiwał na potwierdzenie dokonania transakcji, po czym umożliwi wydrukowanie biletu. Jeśli w ciągu 20 minut system Bilety24.pl nie otrzyma informacji o dokonaniu wpłaty, wybrane przez Ciebie miejsca zostaną zwolnione!
Do zapłaty: 0,00 PLN